Shadow
Slider

Jako pierwszy i jedyny zakład pogrzebowy w Tczewie uruchomiliśmy krematorium. Wyposażyliśmy je w nowoczesny piec kremacyjny firmy Kalfrisa. Proces kremacji jest w pełni bezpieczny dla środowiska i bezwonny.

Kremacja jest jednym z rodzajów pochówku, polegający na bezdymnym i bezzapachowym spopielaniu ciała. W Polsce, staje się ona coraz powszechniejszą formą pogrzebu naszych bliskich. Przygotowanie ciała do kremacji odbywa się podobnie jak w przypadku pochówku tradycyjnego lub zastępując tradycyjne ubranie zmarłego specjalnym płótnem - tzw. całunem. Sam proces spopielenia odbywa się natomiast w trumnie kremacyjnej pozbawionej warstw farby i lakieru, ozdób i uchwytów i jest przeprowadzany w specjalnym piecu kremacyjnym w krematorium.

Ponieważ kremacja jest procesem nieodwracalnym, przed jej wykonaniem, organizowane jest zazwyczaj dla bliskich pożegnanie ze zmarłą osobą. Dlatego ceremonia pogrzebowa związana ze spopieleniem zwłok odbywa się najczęściej dwuetapowo. Pierwszy etap to pożegnanie i kremacja, potwierdzona świadectwem kremacji, drugi natomiast to pochówek urny z prochami oraz ceremonia pogrzebowa. Prochy mogą zostać złożone w grobie ziemnym, grobowcu, pojemniku na urny ( betonowym lub z tworzywa) zakopanym w ziemi lub niszy urnowej w kolumbarium.

Zapraszamy do współpracy firmy pogrzebowe do  zlecania kremacji w naszym krematorium, podanie oraz wszelkie informacje można pobrać w zakładce: DO POBRANIA.